Google Translate

Top brands

Katalog Firm

www.GoPost.pl - operatorzy pocztowi, korespondencja masowa, druk transakcyjny, outsourcing, firmy kurierskie, broker usług kurierskich

Partnerzy

Newsletter

Global Economy

Ważne informacje gospodarcze z Europy na 49 tydzień 2011 roku więcej
Ważne informacje gospodarcze z Polski na 49 tydzień 2011 roku więcej
WIELKI, OSZCZĘDNOŚCIOWY PLAN TUSKA ZAGROŻONY więcej

Po godzinach

 
Wasz typ
 
Wasz typ
 
Wasz typ
 
Wasz typ

Pakują, zabezpieczają, wysyłają

Bikeland.pl

05-07-2011

Firma  Bikeland działa na rynku polskim od 20 lat. Swoją ofertę rowerów, kół rowerowych, części oraz akcesoriów kieruje zarówno do klientów hurtowych jak i indywidualnych. Cztery lata temu Bikeland.pl zgodnie z obowiązującą tendencją w handlu otworzył sklep internetowy, gdzie z powodzeniem sprzedaje swoje produkty. Właścicielka sklepu, Pani Beata Kiełbasa-Andrzejewska opisuje specyfikę przygotowania towaru na czas wysyłki.

Wysyłamy towary zarówno do klientów hurtowych jak i indywidualnych. W przypadku klienta hurtowego towar wysyłamy korzystając z własnej floty transportowej, co gwarantuje nam bezpośrednią kontrolę nad bezpieczeństwem transportu towaru, od momentu załadunku do momentu wyładunku. Sytuacja zmienia się, gdy wysyłamy towar do klienta indywidualnego, są to najczęściej  rowery oraz koła rowerowe. Tutaj towar przekazujemy do transportu zewnętrznej firmie kurierskiej. Chcemy być w 100% pewni, że towar nie ulegnie uszkodzeniu podczas transportu więc przywiązujemy ogromną wagę do wyboru firmy kurierskiej oraz bezpiecznego pakowania.    

Nieliczne firmy kurierskie w Polsce mają doświadczenie w transporcie tak niestandardowych przesyłek do klientów indywidualnych. Sytuacja zupełnie inaczej wygląda w krajach Europy Zachodniej, dlatego uważnie śledzimy tamtejszy rynek branżowy i podpatrujemy ich rozwiązania.

W przypadku naszego sklepu kwestia wysyłki jest o tyle skomplikowana, że rowery są  wysyłane przez nas jako złożone, czyli z dwoma założonymi kołami.  Nie wysyłamy ich z jednym kołem zdjętym, jak to robi większość sklepów rowerowych. Ułatwiłoby to wysyłkę i zmniejszyło koszty dostawy ale jednocześnie bardzo obniżyłoby to komfort i satysfakcję końcowego klienta, który musiałby później sam sobie to koło zamontować.  Dlatego wysyłamy rower już złożony na dwóch kołach.


Dla bezpieczeństwa transportu przekręcamy kierownicę, oraz wykręcamy pedały. Kierownica, wszelkie części ruchome na kierownicy oraz siodełko są owijane folią. Pedały również owijamy folią i mocujemy pod siodełkiem. Zabezpieczamy wszelkie elementy, które mogłyby przebić karton. W przesyłce nie powinno być żadnych ostrych luźno wrzuconych elementów.


Rowery pakujemy w specjalne duże, grube, wzmacniane trójwarstwowe kartony. Są one na tyle grube, żeby wytrzymać przerzucanie przesyłek na magazynie i sortowniach firmy kurierskiej. Dla ułatwienia transportu i pracy kurierów, po bokach kartonu są wycięte specjalne otwory, które pomagają w podnoszeniu i przesuwaniu naszych paczek. Musimy mieć pewność, że kartony się nie otworzą podczas transportu, więc zszywamy je za pomocą specjalnego urządzenia oraz zszywek. Nie zamykamy kartonów za pomocą taśmy pakownej, która w przypadku naszych niestandardowych przesyłek, okazała się niewystarczająca.

Jak już wspomniałam, wysyłamy rowery zmontowane na dwóch kołach, są to przesyłki lekkie ale duże i niestandardowe. Z tego względu firmy kurierskie bardzo niechętnie podejmują się współpracy z naszą firmą. Wolałyby, żebyśmy wysyłali rowery w mniejszych kartonach, ze zdjętym przednim kołem, jak to czyni większość firm rowerowych. Dla nas jednak ważniejsze od kosztów oraz wygody firmy kurierskiej jest komfort i satysfakcja naszych klientów. Przesyłka musi być dostarczona do klienta w ciągu maksymalnie 48h od momentu jej odebrania z naszego magazynu, a klient musi mieć możliwość śledzenia przez Internet losów przesyłki w czasie rzeczywistym. Dotychczas tylko dwie  firmy kurierskie podjęły się wyzwania transportu naszych niestandardowych przesyłek: SIÓDEMKA i KOLPORTER.

 

Fotografie pochodzą ze zbiorów własnych sklepu Bikeland.pl.

 
powrót
drukuj

Z kraju i ze świata

TNT Express uruchamia Centrum Usług Wspólnych w Polsce więcej
Zakupy online: liczy się bezpieczeństwo i czas dostawy więcej
Lewiatan, Polska Rada Biznesu i BCC stają w obronie PGP więcej
Poczta Polska z neokartkami na Dzień Kobiet więcej
Z gitarą na pokładzie więcej

Forum

Przeprowadzka 2017-08-21
16:21:28
Wlasny biznes 2017-08-06
19:29:04
Wylewana olia na samochód 2017-05-31
19:31:25
Co po maturze? 2017-05-15
15:59:47
Jakie meble do biura? 2017-05-11
19:45:25

ROZMOWA Z

Takich studiów jeszcze nie było! - rozmowa z dr. Rafałem Zgorzelskim

Sonda - zabezpieczenia

W chwili obecnej nie dysponujemy żadnymi ankietami.
© 2010. All right reserved.
CMS
Realizacja: Ideo Powered by: Edito