Google Translate

Top brands

Katalog Firm

www.GoPost.pl - operatorzy pocztowi, korespondencja masowa, druk transakcyjny, outsourcing, firmy kurierskie, broker usług kurierskich

Partnerzy

Newsletter

Global Economy

Ważne informacje gospodarcze z Europy na 49 tydzień 2011 roku więcej
Ważne informacje gospodarcze z Polski na 49 tydzień 2011 roku więcej
WIELKI, OSZCZĘDNOŚCIOWY PLAN TUSKA ZAGROŻONY więcej

Po godzinach

 
Wasz typ
 
Wasz typ
 
Wasz typ
 
Wasz typ

Usługi kurierskie

Wysyłanie przesyłek może być łatwe

04-09-2012
Fot. Shutterstock

Zarządzanie firmą to nie tylko działalność branżowa, ale również typowa praca biurowa. Czynnością wykonywaną niemal w każdym urzędzie czy przedsiębiorstwie jest wysyłka korespondencji listowej i paczek. Mimo rosnącej z każdym rokiem liczby operatorów pocztowych, badania pokazują, że nadal większość z nas korzysta z usług głównie kilku największych firm na rynku.

 

Według najnowszego raportu Prezesa Urzędu Komunikacji Elektronicznej w 2011 roku oprócz Poczty Polskiej S.A. na rynku usług pocztowych czynnie działało 154 operatorów niepublicznych, choć tylko kilkunastu z nich cieszy się w Polsce dużą popularnością. Główny gracz na rynku, czyli Poczta Polska realizuje usługi w zakresie wysyłki krajowej ‌‍i międzynarodowej. Choć oferuje wysyłkę gabarytową, większość przychodów osiąga z powszechnych usług pocztowych, na które ma monopol (dostawa rent i emerytur, listy małej wagi, listy za potwierdzeniem odbioru). W grupie operatorów specjalizujących się w powszechnych usługach pocztowych wyróżnia się też jeden operator niepubliczny – InPost. Kolejną grupę operatorów pocztowych stanowią tzw. firmy kurierskie, czyli te, które specjalizują się w dostarczaniu paczek . Przesyłki gabarytowe zwykłe, jak i przesyłki pobraniowe najczęściej powierzamy takim firmom jak: GLS Poland Sp. z. o., TNT Express Worldwide, Opek, DHL Express, UPS Polska Sp. z o. o., K-Ex Sp. z o. o.


Na podstawie wspomnianego raportu można sądzić, że wybór operatora pocztowego uzależniamy głównie od rodzaju usługi, jakiej od niego wymagamy. Nadając powszechną korespondencję listową, wybieramy usługi Poczty Polskiej. Kiedy zaś zależy nam na wysłaniu paczki, najczęściej powierzamy tę czynność popularnej firmie kurierskiej. Niestety, wiąże się to dużą ilością blankietów do wypełnienia, które nie są uniwersalne dla wszystkich operatorów. To, co może znacznie uprościć i przyśpieszyć pracę w biurze to SendSystem – program organizujący pocztę wychodzącą. To aplikacja, która pozwoli sprawnie przygotować korespondencję do wysłania, a nawet określi koszt przesyłki .

 

Dzięki temu, że program w swej bazie posiada różnorodne druki pocztowe, zarówno operatora publicznego, jak i firm niepublicznych (InPost, DPD) łatwo i szybko wypełnimy i wydrukujemy odpowiedni blankiet np. na list polecony, przekaz pocztowy albo paczkę, a nawet przygotujemy Książkę Nadawczą. SendSystem usprawnia pracę biurową. Przy wysyłkach masowych przyśpiesza adresowanie kopert, pobierając dane adresowe odbiorców z innych baz danych zgromadzonych na komputerze i następnie przygotowuje je do druku. Program jest uniwersalnym narzędziem do porządkowania korespondencji, pomaga zarządzać wysłaną pocztą bez względu na to, jakiej firmie powierzyliśmy wysyłkę. Niezwykła funkcjonalność programu sprawia, że z powodzeniem zastępuje on wiele innych aplikacji i czyni działania firmy efektywniejszymi.

 

Karolina Matuszewska

 

 

Biuro Informatyki Stosowanej FORMAT

 

www.format.wroc.pl

 

powrót
drukuj

Z kraju i ze świata

TNT Express uruchamia Centrum Usług Wspólnych w Polsce więcej
Zakupy online: liczy się bezpieczeństwo i czas dostawy więcej
Lewiatan, Polska Rada Biznesu i BCC stają w obronie PGP więcej
Poczta Polska z neokartkami na Dzień Kobiet więcej
Z gitarą na pokładzie więcej

Forum

Przeprowadzka 2017-08-21
16:21:28
Wlasny biznes 2017-08-06
19:29:04
Wylewana olia na samochód 2017-05-31
19:31:25
Co po maturze? 2017-05-15
15:59:47
Jakie meble do biura? 2017-05-11
19:45:25

ROZMOWA Z

Takich studiów jeszcze nie było! - rozmowa z dr. Rafałem Zgorzelskim

Sonda - zabezpieczenia

W chwili obecnej nie dysponujemy żadnymi ankietami.
© 2010. All right reserved.
CMS
Realizacja: Ideo Powered by: Edito