Google Translate

Top brands

Katalog Firm

www.GoPost.pl - operatorzy pocztowi, korespondencja masowa, druk transakcyjny, outsourcing, firmy kurierskie, broker usług kurierskich

Partnerzy

Newsletter

Global Economy

Ważne informacje gospodarcze z Europy na 49 tydzień 2011 roku więcej
Ważne informacje gospodarcze z Polski na 49 tydzień 2011 roku więcej
WIELKI, OSZCZĘDNOŚCIOWY PLAN TUSKA ZAGROŻONY więcej

Po godzinach

 
Wasz typ
 
Wasz typ
 
Wasz typ
 
Wasz typ

Usługi pocztowe

II Konferencja Nadawców. Prawo, liberalizacja i KEP. Diamenty przyznane

23-05-2012
fot.Archiwum...

 

II Ogólnopolska Konferencja Nadawców, która odbyła się w warszawskim hotelu "Gromada" przyniosła interesujące prelekcje, zaproszonych ekspertów, wysłuchanych przez ponad 70-ciu uczestników Konferencji, którzy reprezentowali: publicznego i niepublicznych operatorów pocztowych, firmy kurierskie, przedsiębiorstwa oferujące technologie dla branż, oraz nadawców korespondencji, którzy w prezentowanych prelekcjach szukali odpowiedzi czy liberalizacja rynku, oraz nowe Prawo Pocztowe, przyniosą korzyści, firmom z pokaźnymi wysyłkowymi wolumenami.
 
Głównymi tematami konferencji były, co nie może dziwić: liberalizacja rynku pocztowego i nowe Prawo Pocztowe, które jeszcze w tym roku ma zostać uchwalone.
Przedstawiciel Regulatora( UKE) - dyrektor Karol Krzywicki skoncentrował się w swojej prelekcji na zmianach regulacyjnych rodzimego rynku pocztowego, w przededniu jego liberalizacji.

Reprezentujący Kancelarię Prawną Gide Loyrette Nouel, która była Merytorycznym Partnerem Konferencji, mecenasi: Grzegorz Banasiuk i Piotr Brzeziński w swoich wystąpieniach skoncentrowali się na prawie unijnym i jego wpływie na: świadczenie usług pocztowych w Polsce.
Pani Anna Stolarczyk z Instytutu Łączności przedstawiła analizę danych z rodzimego rynku pocztowego , porównując go rynkami państw Unii Europejskiej.
"Praktycznymi refleksjami" , na temat funkcjonowania rynku usług pocztowych w Polsce, podzielił się dr Rafał Zgorzelski, ekspert z zakresu komunikacji pocztowej, którego artykuły często publikujemy na naszym portalu.

Zgromadzeni goście mieli także okazję, aby wysłuchać głosu z Ministerstwa Administracji i Cyfryzacji na temat "finiszu" prac nad Prawem Pocztowym - informacje przedstawił Maciej Świtkowski- dyrektor Departamentu Poczty.

Nie mogło zabraknąć wątku KEP i e-commerce. Sławomir Żurawski, dyrektor Biura Rozwoju Usług KEP w Poczcie Polskiej podsumowywał ostatni, bardzo udany dla Poczty Polskiej, okres, w którym "paczkowe produkty" publicznego operatora zostały bardzo dobrze przyjęte przez rodzimy rynek. Piotr Lewaciuk - Dyrektor Handlowy Paczkomaty InPost, podkreślał sukces urządzeń na polskim rynku i przedstawiał plany ekspansji, sztandarowego produktu grupy Integer.pl, w Europie i Ameryce Południowej.

Konferencja,podobnie jak w zeszłym roku, zakończyła się rozdaniem naszych nagród. W tym roku Kapituła przyznała Diamenty Pocztowokurierski.pl: Poczcie Polskiej za Przesyłkę gabarytową i doceniła innowacyjne rozwiązania, dle rynku e-commerce, Platformy Sheepla.


Miłosz Kołodziej

 

powrót
drukuj

Z kraju i ze świata

TNT Express uruchamia Centrum Usług Wspólnych w Polsce więcej
Zakupy online: liczy się bezpieczeństwo i czas dostawy więcej
Lewiatan, Polska Rada Biznesu i BCC stają w obronie PGP więcej
Poczta Polska z neokartkami na Dzień Kobiet więcej
Z gitarą na pokładzie więcej

Forum

Przeprowadzka 2017-08-21
16:21:28
Wlasny biznes 2017-08-06
19:29:04
Wylewana olia na samochód 2017-05-31
19:31:25
Co po maturze? 2017-05-15
15:59:47
Jakie meble do biura? 2017-05-11
19:45:25

ROZMOWA Z

Takich studiów jeszcze nie było! - rozmowa z dr. Rafałem Zgorzelskim

Sonda - zabezpieczenia

W chwili obecnej nie dysponujemy żadnymi ankietami.
© 2010. All right reserved.
CMS
Realizacja: Ideo Powered by: Edito