Google Translate

Top brands

Katalog Firm

www.GoPost.pl - operatorzy pocztowi, korespondencja masowa, druk transakcyjny, outsourcing, firmy kurierskie, broker usług kurierskich

Partnerzy

Newsletter

Global Economy

Ważne informacje gospodarcze z Europy na 49 tydzień 2011 roku więcej
Ważne informacje gospodarcze z Polski na 49 tydzień 2011 roku więcej
WIELKI, OSZCZĘDNOŚCIOWY PLAN TUSKA ZAGROŻONY więcej

Po godzinach

 
Wasz typ
 
Wasz typ
 
Wasz typ
 
Wasz typ

Usługi pocztowe

Poczta Polska zdążyła na Euro!!!!

10-06-2012

Poczta Polska zaskoczyła pozytywnie piłkarskich fanów i ... filatelistów. Mimo, zadeklarowanej wcześniej, niemożności porozumienia się z UEFA, co miało być przyczyną rezygnacji z filatelistycznych EURO walorów, na 48 godzin przed inauguracyjnym meczem reprezentacji Polski, okazało się, że publiczny operator jednak polsko-ukraiński turniej uświetni stosownymi wydawnictwami. Same znaczki i koperty FDC pojawiły się w sprzedaży, dokładnie w dniu rozpoczęcia polko-ukraińskiego turnieju.

 

              

                                                                 Fot. Poczta Polska

 

Koko Koko jednak spoko


Jeszcze miesiącem temu kwestia znaczków, raczej ich braku, wydawała się być przesądzona. - Poczta Polska prowadziła rozmowy na temat możliwości wykorzystania symboliki piłkarskiej na znaczkach pocztowych. Jednak po przeprowadzeniu analiz finansowych oraz prawnych, Poczta Polska zarekomendowała ministrowi właściwemu do spraw administracji i cyfryzacji zmianę w planie emisji znaczków na ten rok. - można było przeczytać w oficjalnym oświadczeniu Poczty Polskiej. Owa zmiana w planie emisji znaczków – miała być wymuszona wygórowaną kwotą ( mówiło się o około 2mln Euro), którą żądała UEFA, za wykorzystanie symboliki piłkarskiej.

Niewątpliwie brak okolicznościowego wydawnictwa, przy takiej okazji, byłby niewybaczalnym zaniechaniem i dotkliwą prestiżową porażką publicznego operatora. Ciężko byłoby nawet usprawiedliwiać się negocjacyjną nieustępliwością partnerów z UEFA, tłumaczyć rezygnację z EURO-kolekcji: pragmatyzmem i oszczędnościami. Klient-kibic na pewno takich argumentów by nie przyjął. "Prace" nad zmiękczeniem twardego stanowiska UEFA, jak udało sie nam dowiedzieć, trwały mimo, zakomunikowanej wcześniej, rezygnacji ze znaczków. Efekt jest dostępny w sprzedaży od dnia rozpoczęcia turnieju. - Poczta Polska wprowadzi 8 czerwca do obiegu 4 znaczki ze stadionami Euro 2012. To oficjalne znaczki wydane przez Pocztę Polską w ramach umowy licencyjnej podpisanej z UEFA. Rarytasem filatelistycznym będzie specjalny blok zawierający wszystkie cztery walory. - informował rzecznik Poczty Zbigniew Baranowski.


Świętują z nami nami

 

Na znaczkach wyemitowanych przez Pocztę Polską znalazły się cztery stadiony w: Warszawie, Gdańsku, Poznaniu i Wrocławiu, na których rozgrywane będą pojedynki EURO. Znaczki wzbogacone są grafiką związana z czempionatem. W placówkach ukraińskiego publicznego operatora pocztowego – Ukrposhta, także dostępne są EURO-znaczki, min. ukraińskie areny piłkarskich zmagań. Gospodarze EURO 2012 nie świętują sami, echa polsko-ukraińskich Mistrzostw znalazły się min. na znaczkach: Hrvatska Posta i Correios de Portugal.

 

                                                          Fot: CTT – Correios de Portugal

 

- Chorwacka Poczta poświęciła znaczek drużynie narodowej, która bierze udział a Mistrzostwach Europy. Arkusz będzie zawierał 9 znaczków, będzie także koperta FDC. - poinformował mnie Dubravko Druzic z chorwackiej Poczty. 

 

Także znaczek i kopertę FDC zaproponuje swoim klientom portugalski publiczny operator - CTT – Correios de Portugal. Portugalskie znaczki nawiązują do popularnej, także w Polsce, gry w piłkarzyki stołowe. Sónia Isabel Narciso z portugalskiej poczty, zwracała uwagę, że w ten, oryginalny sposób celebrowania piłkarskiego wydarzenia. Oprócz świętowania gry reprezentacji w finałach, Correios de Portugal, chce uczcić twórcę stołowych piłkarzyków - Alexandre Finisterre, który wymyślił tą popularną grę... podczas rekonwalescencji w szpitalu, w którym znalazł się w wyniku odniesionych ran w hiszpańskiej wojnie domowej.


Miłosz Kołodziej

Fot. Poczta Polska
Fot. Poczta Polska
Fot. Ukrposhta
Fot.Hrvatska pošta
powrót
drukuj

Z kraju i ze świata

TNT Express uruchamia Centrum Usług Wspólnych w Polsce więcej
Zakupy online: liczy się bezpieczeństwo i czas dostawy więcej
Lewiatan, Polska Rada Biznesu i BCC stają w obronie PGP więcej
Poczta Polska z neokartkami na Dzień Kobiet więcej
Z gitarą na pokładzie więcej

Forum

Przeprowadzka 2017-08-21
16:21:28
Wlasny biznes 2017-08-06
19:29:04
Wylewana olia na samochód 2017-05-31
19:31:25
Co po maturze? 2017-05-15
15:59:47
Jakie meble do biura? 2017-05-11
19:45:25

ROZMOWA Z

Takich studiów jeszcze nie było! - rozmowa z dr. Rafałem Zgorzelskim

Sonda - zabezpieczenia

W chwili obecnej nie dysponujemy żadnymi ankietami.
© 2010. All right reserved.
CMS
Realizacja: Ideo Powered by: Edito