Google Translate

Top brands

Katalog Firm

www.GoPost.pl - operatorzy pocztowi, korespondencja masowa, druk transakcyjny, outsourcing, firmy kurierskie, broker usług kurierskich

Partnerzy

Newsletter

Global Economy

Ważne informacje gospodarcze z Europy na 49 tydzień 2011 roku więcej
Ważne informacje gospodarcze z Polski na 49 tydzień 2011 roku więcej
WIELKI, OSZCZĘDNOŚCIOWY PLAN TUSKA ZAGROŻONY więcej

Po godzinach

 
Wasz typ
 
Wasz typ
 
Wasz typ
 
Wasz typ

Usługi pocztowe

Poczta olimpijska i paraolimpijska - jak Royal Mail wygrała Igrzyska

31-08-2012

Brytyjscy sportowcy podczas londyńskich Igrzysk odnieśli wiele spektakularnych sukcesów, którym Royal Mail nadała prawdziwie królewską oprawę. Brytyjski publiczny operator pocztowy był doskonale przygotowany na złotą olimpijską serię - z dumą, kreatywnie uczcił swoich mistrzów na znaczkach i na ulicach. Na dalszy plan schodziły opóźnienia w doręczaniu korespondencji Londyńczykom i dodatkowa opłata za paczki, którą obciążeni zostali konsumenci.

 

Jak Igrzyska, to Igrzyska – udały, więc kto będzie pamiętał, że D+1, to była fikcja a za paczkę trzeba było dopłacić. Swoje pozytywne notowania Royal Mail mogła błyskawicznie zniweczyć kontrowersyjną decyzją i towarzyszącymi jej tłumaczenimi, które wywołały publiczną debatę, ponieważ - według wielu,  lekceważyły niepełosprwnych sportowców.

 

          

 

Znaczek z mistrzem i złote skrzynki


Royal Mail rozważnie, uprzedzając potencjalne niezadowolenie i ewentualne pretensje - z ponad dwumiesięcznym wyprzedzeniem informowała Londyńczyków o czekających opóźnieniach w doręczaniu korespondecnji. Podano listę kodów pocztowych - każdy mógł zweryfikować, czy jego "lokalizacja" jest wśród tych narażonych na opóźnienia, które miały nie przekraczać 24 godzin. "Niespodziankę" przygotował także kuriersko-logistyczny potentat z grupy Royal Mail – Parcelforce Worldwide, firma naliczała dodatkową opłatę w wysokości 1 GBP do "trudno dostępnych" londyńskich rejonów, argumentując to koniecznością zatrudnienia dodatkowego personelu i wynajęciem większej ilości pojazdów.

                             

Zdecydowanie większym problemem dla mieszkańców stolicy Wielkiej Brytanii były trudności komunikacyjne, niż opóźniona o dobę korespondencja. Royal Mail pokazała, że potrafi się cieszyć ze sportowych sukcesów, kiedy wreszcie eksplodowała forma sportowców znad Tamizy. Brytyjczycy wprawdzie długo czekali na pierwsze złoto igrzysk, ale jak już zaczęli zdobywać medale z najcenniejszego kruszcu, to od razu hurtowo. Reakcja publicznego operatora na sukcesy sportowców była błyskawiczna - w ciągu 24 godzin po olimpijskim triumfie w 500 placówkach Royal Mail, na terenie całego kraju, do nabycia były znaczki z olimpijskim mistrzami, dodatkowo w miastach z którego pochodzili bohaterowie przemalowywano legendarne, czerwone nadwcze skrzynki pocztowe na kolor złoty. Jeśli zachodziła przyjemna konieczność uczczenia podówjnego olimpijskiego złota, procedura była niezmienna, i tak np. kolarz torowy Sir Chris Hoy doczekał się dwóch znaczków a jego rodzinny Edinburgh, dwóch złotych skrzynek, podobnie rzecz się miala z lekkoatletycznym bohaterem długich dystansów Mo Farahem.

 

 

Jak uhonorować Paraolimpijczyków?


Royal Mail, od początku deklarowała, że ma zamiar uczcić sukscesy paraolimpijczyków, ale planowała uczynić to dopiero pod koniec września. W wydanym oświadczeniu, które wywołało wiele dskusji, brytyjski publiczny operator argumentował: - W Pekinie brytyjscy paraolimpijczycy zdobyli 42 złote medale w ponad 10 dni rywalizacji , w tym dziewięć medali w jeden dzień. Spodziewamy się występu najwyższej światowej klasy, także i tym razem. Logistycznie i praktycznie, dla Royal Mail, nie jest niemożliwe, aby przygotować pojedynczy znaczek dla każdego ze złotych medalistów Paraolimpiady.

 

                           

Jednak już kilka dni później brytyjski operator pocztowy wycofał się z tych planów i potwierdził, że będzie honorował paraolimpijczyków tak jak pełnosprawnych sportowców. Andrew Hammond odpowiedzialny w Royal Mail za emisję znaczków nie pozostawił wątpliwości, że i tym razem Royal Mail stanie na wysokości zadania. - To ogromne logistyczne wyzwanie, dostarczymy znaczki ze złotymi medalami, które będą sprzedawane w placówkach na terenie całego kraju.


Miłosz Kołodziej

Fot. Royal Mail
Fot. Royal Mail
Fot. Royal Mail
Fot. Royal Mail
Fot.Royal Mail
Fot.Royal Mail
Fot.Royal Mail
Fot.Royal Mail
Fot.Royal Mail
powrót
drukuj

Z kraju i ze świata

TNT Express uruchamia Centrum Usług Wspólnych w Polsce więcej
Zakupy online: liczy się bezpieczeństwo i czas dostawy więcej
Lewiatan, Polska Rada Biznesu i BCC stają w obronie PGP więcej
Poczta Polska z neokartkami na Dzień Kobiet więcej
Z gitarą na pokładzie więcej

Forum

Przeprowadzka 2017-08-21
16:21:28
Wlasny biznes 2017-08-06
19:29:04
Wylewana olia na samochód 2017-05-31
19:31:25
Co po maturze? 2017-05-15
15:59:47
Jakie meble do biura? 2017-05-11
19:45:25

ROZMOWA Z

Takich studiów jeszcze nie było! - rozmowa z dr. Rafałem Zgorzelskim

Sonda - zabezpieczenia

W chwili obecnej nie dysponujemy żadnymi ankietami.
© 2010. All right reserved.
CMS
Realizacja: Ideo Powered by: Edito